Бомба в Германия: Третодивизионен отбор елиминира Байерн

Бомба в Германия: Третодивизионен отбор елиминира Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен записа голям провал и отпадна от Купата на Германия на 1/16-финалите след загуба от скромния Саарбрюкен.

Третодивизионният тим спечели геройски с 2:1 с победен гол в шестата минута на добавеното време и хвърли бомбата в турнира, като изхвърли баварския гранд.

Байерн поведе в 16-ата минута чрез Томас Мюлер, но допусна обрат, след като Патрик Зонтхаймер изравни в продължението на първата част.

В последните секунди Марсел Гаус хвърли феновете на домакините в екстаз с втори гол за Саарбрюкен.

С това тимът на Томас Тухел прекъсна серията си от 13 мача без загуба във всички турнири.

Още една лоша новина за германския шампион беше контузията на Матайс де Лихт, който трябваше да бъде сменен още преди почивката.