Челси отново впечатли, 16-годишен дебютира за Сити

Челси отново впечатли, 16-годишен дебютира за Сити Снимка: Getty Images

Челси разби с 5:0 гостуващия Бароу, а Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Уотфорд и двата елитни тима продължават напред към четвъртия кръг на Карабао къп.

Лондончани не срещнаха проблеми с четвъртодивизионния противник и се позабавляваха на терена, а над всички беше Кристофър Нкунку.

Нкунку заби хеттрик, като два от головете му паднаха още до 15-ата минута.

После вратарят на гостите Фарман си отбеляза автогол след греда на Жоао Феликс от пряк свободен удар.

След почивката Педро Нето вкара първия си гол за Челси, а Нкунку оформи хеттрика си.

Както е обичайно за ранните фази на този турнир, фаворитите заложиха на необичайни единайсеторки предимно с резерви в тях.

Същото се отнася и за Сити, където даже от първата минута дебютира 16-годишният Кейдън Брейтуейт.

"Гражданите" вкараха двата си гола през първата част чрез Джереми Доку и Матеуш Нунеш, а Уотфорд се върна в мача чрез Том Инс в 86-ата минута.

Финалният щурм на гостите обаче не даде резултат.