Челси показа различно лице при завръщането на Лукаку и е на крачка от финал

Челси показа различно лице при завръщането на Лукаку и е на крачка от финал Снимка: Getty Images

Челси победи с 2:0 Тотнъм на "Стамфорд Бридж" в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на лигата.

Така тимът на Томас Тухел направи голяма крачка към финала в надпреварата, макар че предстои и мач реванш след седмица на терена на "шпорите".

Тази вечер Челси стартира силно и от самото начало показа, че иска да остави зад гърба си колебанията във формата от последните седмици.

Ромелу Лукаку пък беше върнат в титулярния състав, след като проблемът с даденото от белгиеца интервю беше изгладен и той изигра цял мач.

Още в 5-ата минута Кай Хаверц откри, като му помогна и рикошет в Давинсон Санчес.

Последваха още положения пред вратата на Уго Лорис и макар че вратарят се отчете със спасявания, в 34-тата минута за втори път извади топката от мрежата си.

Тогава Бен Дейвис си отбеляза автогол, след като Танганга изби едно центриране право в рамото на левия бек.

Тотнъм започна по-позитивно втората част, но Челси бързо си върна пълния контрол над мача и до края пропусна да вземе още по-убедителен успех.