Челси си върна на Лестър с победа в сблъсъка за топ 4

Челси си върна на Лестър с победа в сблъсъка за топ 4 Снимка: Getty Images

Челси взе изключително ценна победа с 2:1 над Лестър на "Стамфорд Бридж", която приближава максимално отбора до попадане в топ 4 в крайното класиране.

Лондончани надиграха съперника си тази вечер и заслужиха победата, макар че тя не дойде лесно и всички голове паднаха през втората част.

Преди почивката на два пъти голове на Тимо Вернер не бяха зачетени, първо заради засада, а после заради игра с ръка на нападателя. Не беше отсъдена и дузпа, която той поиска за нарушение срещу него.

В началото на второто полувреме Антонио Рюдигер откри за Челси с глава след корнер, а после Вернер все пак спечели дузпа, отсъдена за минимален контакт на Уесли Фофана с германеца.

Жоржиньо беше точен от бялата точка за 2:0.

Резервата Келеши Ихеаначо намали за гостите в 76-ата минута, но това не беше достатъчно и отборът на Брендън Роджърс си тръгна победен.

С успеха Челси си върна на Лестър за загубата във финала на ФА Къп преди няколко дни и излезе на третото място с точка пред днешния си съперник.

Нов успех в последния кръг над Астън Вила ще означава сигурно място в четворката за тима на Томас Тухел.

Лестър и Ливърпул ще се борят за четвъртото място, като в момента "лисиците" са с 3 т. пред Пуул, но и с мач повече.

При равенство в точките накрая ще се гледа головата разлика, като за тима на Юрген Клоп в момента тя е +21, докато за Лестър е +20.