Драма с Лацио задържа Милан на върха в Серия А

Драма с Лацио задържа Милан на върха в Серия А Снимка: Getty Images

Милан запази върха в Серия А по драматичен начин и остана пред градския съперник Интер след изиграните днес мачове от междинния 14-и кръг на първенството.

"Нерадзурите" спечелиха с 2:1 гостуването на Верона, но Милан също успя да стигне до успех с 3:2 над Лацио в последните секунди.

Така Милан събра 34 т. и е пред Интер с 33 и Рома с 27.

Лаутаро Мартинес откри за тима на Антонио Конте във Верона, но после домакините изравниха след груба грешка на вратаря Ханданович, който изпусна топката между ръцете си и позволи на Илич да се разпише за 1:1.

Не след дълго обаче Милан Шкриняр с глава донесе успеха на своите.

По-късно Милан започна вихрено срещу Лацио на "Сан Сиро".

Анте Ребич откри в 10-ата минута, а в 17-ата Чалханоглу удвои от дузпа.

После обаче Лацио заигра много силно и се върна в двубоя. Намеса на ВАР доведе до дузпа за "орлите", която Чиро Имобиле пропусна, но при добавката Луис Алберто намали на 1:2.

След почивката Имобиле вкара дежурния си гол за 2:2 и Лацио тръгна да печели двубоя, но в 92-ата минута Тео Ернандес вкара решаващия гол с глава след корнер и задържа Милан на върха.

"Росонерите" остават непобедени в калчото и ще посрещнат Нова година на първото място.