Драма в Англия: Бащата на футболист получи инфаркт в агитката на гостите

Славният Нотингам Форест, който е двукратен европейски шампион, ще трябва да премине успешно през плейофите, за да се завърне най-после във Висшата лига.

Форест загуби прекия сблъсък за второто място в Чемпиъншип с Борнемут с 0:1 на неговия терен в драматичен двубой. Драмата обаче бе не само на терена, но и на трибуните.

Домакините спечелиха с гол на Кийфър Муур в 83-тата минута, след като преди това и двата отбора изпуснаха куп положения.

В минутите преди мача защитникът на гостите Стив Кук, бивш играч на Борнемут, изведнъж се затича към скамейката на резервите, ръкомахаше и се държеше за главата.

После изигра срещата, заменен в 84-ата минута, а след него се оказа, че баща му - на трибуната с привърженици на гостите, е получил инфаркт и е спасен за минути след намесата на екипа медици на стадиона.

Нотингам и Хъдърсфийлд са сигурни за плейофите, а Шефилд Юнайтед, Лутън, Мидълзбро и Милуол ще определят другите два тима, които ще допълнат шестицата след като вече е ясно, че Фулъм и Борнемут печелят директна промоция.

Форест не е играл във Висшата лига от далечната вече 1999-а.