Два на Ибра, две странни дузпи и 3:3 между Милан и Рома

Ибрахимович се отличи с два гола, но те не бяха достатъчни за победа срещу Рома. Снимка: Getty Images

Рома изкопчи равенство 3:3 при гостуването си на лидера в Серия "А" в двубой от петия кръг на Серия "А". Така "росонерите" пропуснаха отлична възможност да увеличат преднината си в класирането.

Златан Ибрахимович (2, 79-дузпа) и Алексис Салемакерс (47) бяха точни за "росонерите", докато Един Джеко (14), Жордан Верету (71) и Мараш Кумбула (84) три пъти връщаха попаденията във вратата на Чиприан Татарушану, който направи кошмарен дебют за гранда от Милано.

Реферът Пиеро Джакомели пък даде две изключително спорни дузпи. Първо той измисли такава за "вълците", която Верету реализира за 2:2 в 71-вата минута, а в 79-ата минута даде такава и на Милан, реализирана от Ибра.

Милан записа 22-ри пореден мач без загуба във всички турнири. В четвъртък тимът се изправя срещу Спарта Прага в турнира Лига Европа, а Рома пък приема нашия ЦСКА.