Фиорентина вгорчи живота на Юве и Пирло още повече

Фиорентина вгорчи живота на Юве и Пирло още повече Снимка: Getty Images

Фиорентина разби Ювентус на неговия "Алианц Стейдиъм" с 3:0, като домакините играха с човек по-малко още от 18-ата минута, след като Хуан Куадрадо бе изгонен с директен червен картон.

"Виолетовите" обаче откриха още в третата минута чрез Душан Влахович, който бе изведен перфектно от Франк Рибери и с хладнокръвие прехвърли Шчесни.

15 по-късно дойде изгонването на Куадрадо. Колумбиецът влезе остро в краката на Кастровили и съдията му вдигна жълт картон, но след консултация с ВАР промени цвета на картона на червен.

С човек по-малко, Юве така и не успя да създаде истинско полежение за гол, но допусна нов такъв в 78-ата минута, когато Алекс Сандро си отбеляза автогол в опита си да изчисти едно центриране.

Крайното 3:0 оформи Мартин Касарес. Лео Бонучи изгуби топката в опасна зона, Бираги центрира добре и Касарес отблизо разстреля Шчесни, подпечатвайки загубата за домакините.

Това е втори тежък удар за Ювентус от днес, след като стана ясно, че Наполи е спечелил обжалването и двубоят, който бе присъден като служебна победа на Юве, все пак ще се играе.

Така активът на "старата госпожа" се стопи с три точки, а след загубата тимът на Андреа Пирло остава с 24 точки, но вече е четвърти. Наполи и Рома също са с толкова точки, но се намират от двете страни на Юве заради головата си разлика.