Франция най-после победи, магията на Ериксен не стигна на Дания

Франция най-после победи, магията на Ериксен не стигна на Дания Снимка: Getty Images

Франция най-сетне стигна до първа победа в своята група 1 от Лига "А" на Лигата на нациите.

"Петлите" победиха Австрия с 2:0 у дома и подобриха ситуацията си в групата, след като досега бяха на последно място с две равенства и две загуби.

Килиан Мбапе и Оливие Жиру отбелязаха головете през второто полувреме, докато през първото австрийците с доста усилия и късмет успяха да удържат нулевото равенство.

След подновяването на играта пропуските на Франция продължиха, но в 56-ата минута логичното се случи и Мбапе вкара със страхотен пробив, при който преодоля няколко бранители.

В 65-ата минута Жиру удвои с глава след центриране на Гризман отдясно.

В другия мач от групата Хърватия победи Дания с 2:1 в Загреб и поведе в класирането.

Прекрасен гол на Кристиан Ериксен не стигна на датчаните, които започнаха силно мача, но после загубиха инициативата.

Двете нули се запазиха през първата част, но 4 минути след началото на второто полувреме Борна Соса откри с премерен удар по земя извън наказателното поле.

Играта на Дания никак не вървеше, но в 77-ата минута хърватите сгрешиха при изнасянето на топката и Ериксен с красив фалцов удар отдалеч изравни.

Само две минути по-късно обаче Ловро Майер донесе победата на домакините, също с изстрел извън пеналта.

В таблицата Хърватия е начело с 10 т. пред Дания с 9, Франция с 5 и Австрия с 4.

Въпреки победата днес, Франция няма шансове да се намеси в битката за първото място и да се класира във финалната четворка.

Кой измежду Хърватия и Дания ще спечели групата ще се реши в последния кръг - когато "ватрените" гостуват на Австрия, а Дания приема световния шампион.