Германия се събуди след почивката и продължава без грешка при Флик

Германия се събуди след почивката и продължава без грешка при Флик Снимка: Getty Images

Германия обърна Румъния и спечели с 2:1 световната квалификация от група J, изиграла се в Хамбург.

След злополучно първо полувреме Бундестимът изоставаше в резултата и се наложи да хвърли доста сили, за да стигне до победата след почивката.

Така немците продължиха победния си ход при новия селекционер Ханзи Флик, който вече има 4 победи в 4 мача начело на Германия.

В първите минути Джунейт Чакър отсъди дузпа за домакините за нарушение срещу Тимо Вернер, но после отмени решението си, тъй като изгледа повторение на ситуацията и се убеди, че нападателят доста преигра.

Секунди по-късно Румъния поведе със страхотно индивидуално изпълнение на Янис Хаджи, който финтира Рюдигер и разстреля Тер Щеген за 1:0.

Германия натисна, но направи няколко сериозни пропуска, докато достигне до изравнителен гол. В 52-рата минута Серж Гнабри направи 1:1 с изстрел от границата на наказателното поле.

10 минути преди края резервата Томас Мюлер донесе победата след един ъглов удар, при който Горецка отклони с глава към далечната греда и ветеранът от Байерн Мюнхен засече отблизо за крайното 2:1.

Бундестимът е начело на групата с 18 т. от 7 мача, докато Румъния остава с 10 и продължава да се бори за второто място със Северна Македония и Армения, които имат по 12.