Хищникът Варди остави Лестър над Юнайтед в класирането

Хищникът Варди остави Лестър над Юнайтед в класирането Снимка: Getty Images

Лестър и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 на "Кинг Пауър" в ранния мач от програмата на Боксинг дей във Висшата лига.

Вторият и третият в класирането изнесоха интересно дерби с качествен футбол и добри моменти и пред двете врати.

"Червените дяволи" вероятно ще съжаляват повече за изпуснатата победа, тъй като повеждаха два пъти, имаха по-добрите положения и допуснаха голаджията на съперника Джейми Варди да изравни 5 минути преди края.

Маркъс Рашфорд пропусна чисто положение в началото, но в 23-ата минута се реваншира с попадение за 1:0 след асистенция на Бруно Фернандеш.

Малко по-късно Фернандеш загуби една топка в своята половина, Харви Барнс напредна и беше оставен от Мактоминей да порази вратата на Де Хеа за 1:1.

В 79-ата минута Юнайтед отново излезе напред, след като тъкмо влезлият Единсон Кавани изведе Фернандеш и португалецът не сгреши сам срещу Шмайхел за 2:1.

Още веднъж обаче Лестър реагира бързо и в 85-ата минута Варди засече прострелно центриране отдясно за 2:2.

Така Лестър остава с точка пред Юнайтед в класирането, но има и мач повече.

"Лисиците" са на втората позиция с 28 т., а Юнайтед е с 27. Лидерът Ливърпул има 31 т.