Интер разби Рома на "Олимпико"

Шампионът Интер записа класическа победа с 3:0 като гост на Рома в едно от дербитата от 16-ия кръг на италианската Серия "А".

"Нерадзурите" направиха много силно първо полувреме, в което се разписаха Хакан Чалханоолу (15') директно от корнер, бившият играч на "вълците" Един Джеко (24') и Дензъл Дъмфрис (39'), а след почивката единствено доиграха мача.

В 15-ата минута Чалханоолу изпълни корнер, при който топката мина между краката на Руи Патрисио за 1:0 в полза на гостите. В 22-рата минута Джеко пропусна да се рзпише с далечен удар. Само две минути по-късно Чалханоолу го намери с пас в наказателното поле, но този път нападателят не сгреши и удвои преднината на своя тим.

В 37-ата минута настана смут в наказателното поле на гостите, при който Дъмфрис направи решителна намеса, с която блокира шута на Виня. Две минути след това именно нидерландецът се разписа с глава след центриране на Бастони, оформяйки крайното 0:3.

По-рано през деня и другият милански гранд - Милан - записа успех, надигравайки с 2:0 опашкаря Салернитана.