Интер тотално унищожи Милан в дербито

Интер тотално унищожи Милан в дербито Снимка: Getty Images

Интер размаза Милан в градското дерби с унищожително 5:1 и окупира първото място в Серия "А".

Тимът на Симоне Индзаги постигна паметен разгром срещу големия съперник, след като доминираше през цялото време.

Успехът е исторически, защото за пръв път Интер постига пет поредни победи в Дерби дела Мадонина, и то с обща голова разлика 12:1.

"Нерадзурите" започнаха вихрено мача и още в петата минута Хенрик Мхитарян отклони отблизо прострелна топка от Димарко за 1:0.

Милан изпитваше големи затруднения в защита, но тъкмо беше поизравнил играта, когато получи втори гол.

В 38-ата минута Маркъс Тюрам финтира Тиав и с фамозен удар в горния ляв ъгъл покачи на 2:0.

В 57-ата минута "росонерите" за малко се върнаха в мача с попадение на Рафаел Леао след подаване на Жиру.

До края обаче Милан тотално издишаше и беше разбит с още три попадения.

Мхитарян отбеляза втория си гол, а после Хакан Чалханоглу вкара от дузпа за 4:1.

В добавеното време Давиде Фратези се възползва от пас на Мхитарян и фиксира разгромния резултат.

Така Интер излезе еднолично начело в калчото с пълен актив от 12 т. след 4 мача.

Втори е Ювентус с 10, а Милан остава трети с 9.