Интер влезе в четворката с разгром, Милан и Рома изостанаха

Интер влезе в четворката с разгром, Милан и Рома изостанаха Снимка: Getty Images

Интер разби с 6:0 Верона като гост и се завърна в челната четворка на класирането в италианското първенство.

Този път "нерадзурите" бяха повече от убедителни и отново са на четвъртата позиция в калчото.

Головата серия започна от автогол на Гаич, а после Един Джеко и Лаутаро Мартинес вкараха по две попадения, а едно добави Хакан Чалханоглу.

По същото време успех постигна и вторият в класирането Лацио, който спечели с 2:0 срещу Сасуоло у дома в нелек мач, в който трябваше да положи доста усилия.

Милан и Рома пък не успяха да спечелят своите срещи и завършиха 1:1 съответно с Кремонезе и Монца, с което изпуснаха важни точки в жестоката борба за топ 4.

"Росонерите" за малко да загубят у дома от предпоследния в класирането, но с големи мъки стигнаха до точка след изравнителен гол на Жуниор Месиас в 93-тата минута.

Равният резултат не върши работа и на двата отбора.

Рома пък поведе срещу Монца с гол на Стефан Ел Шараауи, но после допусна изравняване и падна до шестото място с 58 т.

Милан вече е едва седми с точка по-малко, а пред Рома са Аталанта (58), Интер (60), Ювентус (63) и Лацио (64).

Лидерът Наполи ще си осигури титлата и на теория, ако вземе точка в гостуването на Удинезе в четвъртък вечер.