Катастрофа за Сити, ВАР подлуди Моуриньо

Катастрофа за Сити, ВАР подлуди Моуриньо Снимка: Getty Images

Вицешампионът и двукратен първенец във Висшата лига през последните три сезона Манчестър Сити записа тежка загуба с 2:5 от Лестър у дома в двубой от третия кръг. Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола бе с твърде осакатен състав и много от звездите му отсъстваха заради контузии, което оказа своето влияние за поражението.

Сити беше беше Серхио Агуеро, Бернардо Силва, Илкай Гюндоган, Габриел Жезус и още няколко играчи, което ограничи избора на Гуардиола. Другото, което си заслужава да се отбележи, че Лестър вкара три от попаденията си от дузпи, а хеттрик записа Джейми Варди. На два пъти голмайсторът вкара от бялата точка и веднъж от игрова ситуация.

Рияд Марез откри резултата още в четвъртата минута, а голмайсторът на "лисиците" Варди изравни от дузпа в 37-ата. През втората част бившият английски национал се разписа още два пъти. Следващото му попадение бе с пета преди да вкара още една дузпа, след която в 58-ата минута гостите водеха с 3:1.

Джеймс Мадисън със страхотен удар от дистанция довърши отбора на Гуардиола, който все пак успя да върне едно попадение чрез привлечения през лятото Нейтън Аке за 2:4. Малко преди края Лестър получи още една дузпа, но Варди вече бе напуснал терена. С изпълнението се нагърби Юри Тилеманс и прати за пети път топката в мрежата на Едерсон.

Така Лестър записа трета поредна победа от началото на сезона и с пълен актив оглави класирането.

По-рано в неделя ВАР вбеси Жозе Моуриньо и почитателите на Тотнъм. "Шпорите" водеха с 1:0 на Нюкасъл в среща от третия кръг, когато в 96-ата минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Ерик Дайър. Калъм Уилсън я реализира за крайното 1:1.

Моуриньо, побесня край страничната линия с право, тъй като за пореден път системата взима подобно решение срещу неговия тим.

Дайър, с гръб към топката бе разперил дясната си ръка, след като миг по-рано бе изблъскан от съперников играч. Топката срещна ръката му, а в продължение на над минута реферите чертаха линии, с които да видят дали Анди Керъл от Нюкасъл не е в засада. Графиките така и не убедиха правотата на решението, като именно Керъл прати топката с глава в ръката на Дайър от непосредствена близост. Иначе Тотнъм поведе в резултата в 25-ата минута, когато Хари Кейн направи петата си асистенция в последните два мача и намери Лукас Моура, който реализира. "Шпорите" изиграха много силен мач, но не успяха да стигнат до трите точки.