Кошмарът продължава! Още един опашкар наби Ливърпул на "Анфийлд"

Кошмарът продължава! Още един опашкар наби Ливърпул на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Трудно за вярване, но факт: Поредните загуби на Ливърпул на "Анфийлд" станаха шест след днешното 0:1 срещу 18-ия в класирането Фулъм.

Все още действащият шампион на Англия отново се провали в атака, а в самия край на полувремето допусна гол, дело на Марио Лемина.

Така тимът на Юрген Клоп остава седми в класирането и попадането дори в топ 4 изглежда все по-трудно постижимо.

Това беше осми пореден двубой, в който Ливърпул не успява да спечели като домакин. От началото на календарната година "червените" са вкарали само един гол на своя стадион - и той дойде от дузпа срещу Манчестър Сити.

Три от шестте поредни домакински поражения дойдоха от отбори, борещи се да не изпаднат - преди провала срещу Фулъм бяха регистрирани поражения и от Брайтън и Бърнли със същия резултат.

Загубите на "Анфийлд" са и нов антирекорд в историята на клуба.

Днес Клоп опита да освежи състава с доста промени сред титулярите, но първото полувреме беше много слабо за домакините.

В 45-ата минута Мохамед Салах загуби една топка на границата на наказателното си поле и Лемина с хубав удар откри резултата.

През втората част Ливърпул натисна и започна да създава положения, но Алфонс Ареола направи няколко спасявания, а веднъж и гредата му помогна при удар на Садио Мане.

Ливърпул остава на 4 т. зад топ 4 и е на седмата позиция, а всички отбори непосредствено над "червените" са изиграли един или два мача по-малко.

Фулъм пък се изравни със 17-ия Брайтън и направи борбата сред изпадащите доста непредсказуема.