Лестър е лидер на Висшата лига! Кошмарите на Лампард продължават

Лестър е лидер на Висшата лига! Кошмарите на Лампард продължават Снимка: Getty Images

Лестър оглави класирането във Висшата лига след уверена победа с 2:0 над Челси на "Кинг Пауър".

Играчите на Брендън Роджърс надиграха съперника и си осигуриха добра преднина още през първата част, а Челси направи твърде малко пред Каспер Шмайхел и изобщо не изглеждаше в състояние да се върне в двубоя.

"Лисиците" започнаха надъхано и Уилфред Ндиди им даде преднина още в 6-ата минута с хубав удар от движение извън наказателното поле.

В следващите минути мачът стана двуостър и имаше положения и пред двете врати, но в 41-ата минута Лестър удари отново.

Антонио Рюдигер сгреши и оголи зоната си, а топката стигна до Джеймс Мадисън, който от чиста позиция удвои.

В началото на втората част Лестър беше близо до трети гол. Впоследствие домакините затвориха мача без да срещнат кой знае какви проблеми.

Така страхотното представяне на тима продължава и Лестър вече води във Висшата лига с 38 т.

Директните конкуренти за челото обаче са изиграли по-малко срещи - Манчестър Юнайтед е с 37 т. и мач по-малко, а Манчестър Сити с 35 и два мача по-малко.

Четвърти е Ливърпул с 34 т. и също един двубой по-малко от "лисиците".