Ливърпул и Челси ще спорят за трофей на "Уембли"

Ливърпул и Челси ще спорят за трофей на "Уембли" Снимка: Getty Images

Ливърпул - Челси ще бъде тазгодишният финал за трофея Карабао къп.

Тази вечер стана ясен и вторият финалист, след като Ливърпул завърши 1:1 в полуфиналния реванш срещу Фулъм.

Така с общ резултат 3:2 тимът на Юрген Клоп се класира за финалния мач на "Уембли", а Челси го направи още снощи с категоричното 6:1 над Мидълзбро.

Ливърпул и Челси бяха на финала и през 2022 г., когато мърсисайдци спечелиха с дузпи.

Тази година мачът за трофея ще се изиграе на 25 февруари.

"Червените" нямаха твърде много проблеми в реванша с Фулъм до 77-ата минута, когато допуснаха изравняване.

В 11-тата минута Луис Диас се разписа в близкия ъгъл на Бернд Лено и тимът му имаше достатъчно комфортна преднина в общия резултат.

До почивката Ливърпул владееше положението на терена, но домакините изнесоха по-силно второ полувреме.

Иса Диоп изравни след прострелно подаване на Уилсън отляво и надеждите на Фулъм се съживиха 13 минути преди края.

Лондончани обаче не намериха сили да направят нещо повече и не застрашиха сериозно вратата на съперника до последния съдийски сигнал.