Ливърпул намери пътя към обрата и продължава да преследва Сити

Ливърпул намери пътя към обрата и продължава да преследва Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул не се отказва от битката за титлата и се изравни по точки с лидера Манчестър Сити след успех с 2:1 като гост над Астън Вила.

Тимът на Юрген Клоп допусна гол в самото начало, но направи пълен обрат срещу играчите на Стивън Джерард. Мохамед Салах беше оставен на резервната скамейка и игра само в последните 20 минути, но и без него гостите се справиха със задачата си и запазиха интригата за първото място.

Срещата започна по най-добрия начин за Вила с попадение на Дъглас Луис още след три минути игра.

Почти веднага обаче Жоел Матип изравни, след като с доза шанс топката стигна до него при разбъркване след статично положение.

Мачът не беше никак лесен за "мърсисайдци", но те намериха пътя до пълния обрат в 65-ата минута, когато Луис Диас проби отляво и качи топката на главата на Садио Мане, а сенегалецът направи 2:1.

Към края домакините вдигнаха стадиона на крака за втори път с гол на Дани Ингс, но флагът за засада беше вдигнат.

В таблицата Ливърпул и Сити имат по 86 т., но шампионите са с мач по-малко и с по-добра голова разлика.

В сряда вечерта Сити може отново да се откъсне, ако спечели гостуването на Уулвърхемптън.

До края на първенството остават още само два кръга.