Мъри потегли с победа в Турция

Станимир Стоилов дебютира с победа начело на турския Гьозтепе. "Жълто-червените" от Измир се справиха с 2:0 с намиращия се в зоната на изпадащите Тузласпор във второто ниво на турския футбол.

С победата Гьозтепе събра 23 точки, които ги изкачи на четвъртото място в класирането на Лига 1.

Ялчън Каян отбеляза и двете попадения за домакините, които паднаха след почивката.

Начело в Лига 1 е Еюпспор с 33 точки, пред Коджаелиспор с 29 и Бандърмаспор с 25.

Директно в Суперлигата влизат първите два отбора, а тези от трето до седмо място играят плейофи за последното място.

Междувременно в друга среща от кръга Юмраниеспор със Страхил Попов в стартовия състав отстъпи с 1:2 на свой терен на Болуспор. Тимът от Истанбул е на 15-о място с 12 точки.