Моуриньо отказа Наполи от титлата в 91-вата минута

Моуриньо отказа Наполи от титлата в 91-вата минута Снимка: Getty Images

Рома открадна точка в гостуването на Наполи и след 1:1 на стадион "Диего Армандо Марадона" почти сигурно сложи край на мечтите на неаполитанците за титлата.

Домакините водеха в резултата чак до 91-вата минута, но допуснаха изравнителен гол в оспорван мач с доста нерви и разправии.

Лоренцо Инсиние откри от дузпа в 11-тата минута, която беше отсъдена с помощта на ВАР след 4-минутно забавяне.

До края мачът остана двуостър и в началото на добавеното време резервата Стефан Ел Шараави успя да изравни.

Така Наполи остана на 4 т. зад лидера в класирането Милан, както и на 2 зад Интер 5 кръга преди края.

"Нерадзурите" все още имат и мач по-малко.

Рома е на петата позиция на 5 т. зад четвъртия Ювентус.