Необясним вратарски гаф спря късния устрем на Рома

Необясним вратарски гаф спря късния устрем на Рома Снимка: Getty Images

Рома понесе удар в борбата си за топ 4 в Серия "А", след като загуби с 1:3 гостуването на Аталанта от 31-вия кръг.

"Вълците" изиграха доста разочароващ мач, в който се събудиха твърде късно, а голям гаф на вратаря Руи Патрисио окончателно ги прекърши.

В 39-ата минута Марио Пашалич изведе Аталанта напред с хубав удар от въздуха след центриране отляво на Сапата.

В 74-тата минута капитанът Рафа Толой удвои след един корнер, при който изстрел на Паломино беше спасен, а Толой беше точен при добавката.

Рома се върна в мача 10 минути по-късно. Лоренцо Пелегрини получи триково с пета от Белоти и насочи добре в левия ъгъл за 1:2.

Секунди по-късно обаче Руи Патрисио не успя да улови една дълга топка, която на пръв поглед не представляваше никаква опасност за него.

Португалецът сервира кълбото на Копмайнерс и той веднага стреля в опразнената врата за 3:1.

С трите точки Аталанта запази шансове да влезе в челната четворка.

Бергамаските имат 52 т. на седмата позиция и изостават с 4 пункта от топ 4.