Неймар най-сетне дебютира в Саудитска Арабия и помогна за разгром

Неймар най-сетне дебютира в Саудитска Арабия и помогна за разгром Снимка: Getty Images

Неймар записа успешен дебют за новия си тим Ал-Хилал в Про лигата на Саудитска Арабия.

Бразилската звезда влезе от пейката след почивката и помогна с една асистенция за разгрома с 6:1 над Рияд в шестия кръг на първенството.

Неймар все още не беше възстановен от контузия, когато подписа със саудитите, но най-сетне дойде времето отново да го видим на терена.

Той подаде за попадението на Малком в 83-тата минута на мача.

Преди това за Ал-Хилал се разписаха Александър Митрович (от дузпа), Ясер Ал-Шахрани и Насър Ал-Даусари

В последните минути пък Салем Ал-Даусари вкара два пъти, за да се стигне до внушителния краен резултат в полза на домакините.

Ал-Хилал си върна първото място в класирането с актив от 16 т., следван от Ал-Итихад с 15.