Неймар зарадва "Парк де Пренс" с победен гол в дербито

Неймар зарадва "Парк де Пренс" с победен гол в дербито Снимка: Getty Images

С гол на Неймар Пари Сен Жермен победи с 1:0 Олимпик Марсилия в дербито на френското първенство.

Бразилската звезда на парижани се разписа в самия край на първото полувреме и попадението му се оказа достатъчно, за да зарадва "Парк де Пренс" с крайния успех.

Асистенция за гола записа непрестанно обсъждания напоследък Килиан Мбапе, който не прояви егоизъм в ситуацията и изведе своя съотборник на добра позиция.

Иначе ПСЖ започна агресивно от самото начало, но направи поредица от пропуски.

Гостите пък се събудиха в началото на втората част и накараха Джанлуиджи Донарума на два пъти да се намесва решително.

В 73-тата минута Самуел Жиго получи директен червен картон за нарушение срещу Неймар и някъде там надеждите на Марсилия да вземе нещо от мача угаснаха.

Френският шампион остава на върха в класирането и вече има 3 т. пред втория Лориен и 6 пред Марсилия.