Ножът опря до кокала и Юнайтед отново се събуди

Ножът опря до кокала и Юнайтед отново се събуди Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се събуди и се върна към победите с важен успех с 3:1 в гостуването на Евертън от осмия кръг на Висшата лига.

Два гола на Бруно Фернандеш и един на Единсон Кавани донесоха пълния обрат на "червените дяволи" на "Гудисън Парк" и Оле Гунар Солскяер взе глътка въздух - след като пораженията от Арсенал и Истанбул Башакшехир го поставиха под напрежение за поста му.

Домакините удариха първи с гол на Бернард в 19-ата минута. Крилото стреля между краката на Уан-Бисака и порази близкия ъгъл на Де Хеа за 1:0.

Юнайтед обаче реагира бързо и в 25-ата минута резултатът беше 1:1, след като Фернандеш вкара с глава при центриране на Люк Шоу.

7 минути по-късно обратът стана пълен с малко куриозен гол, при който Фернандеш центрира към Рашфорд, нападателят опита да играе с глава, но не успя и топката директно влетя в далечния ъгъл за 2:1.

"Червените дяволи" заиграха стабилно и не позволиха на Евертън да застраши кой знае колко вратата им.

Второто полувреме беше бедно на събития и оспорваната игра не доведе до много интересни положения.

В 60-ата минута Джордан Пикфорд направи поредната си грешка и изпусна топката в краката на Магуайър.

Пикфорд и Кийн атакуваха капитана на Юнайтед и можеше да бъде отсъдена дузпа за гостите, но според рефера и ВАР нарушение нямаше.

После Пикфорд спаси удар на Рашфорд и остави Евертън в мача, за "карамелите" обаче нямаше път към вратата на Де Хеа.

В 95-ата минута резервата Единсон Кавани отбеляза дебютния си гол с фланелката на Юнайтед след асистенция на Фернандеш през разредената защита на противника.

В класирането Манчестър Юнайтед остава едва на 13-ата позиция с 10 т., докато Евертън е пети с 13, на 3 зад временния лидер Саутхемптън.