Няма да уволняват Тухел след чутовната издънка

Няма да уволняват Тухел след чутовната издънка Снимка: Getty Images

Томас Тухел няма да бъде уволнен на мига, въпреки че записа чутовна издънка с Байерн Мюнхен в гостуването на новака Хайденхайм.

Байерн водеше с 2:0 на полувремето, но се срина тотално след почивката и загуби с 2:3, с което съвсем развя бялото знаме в преследването на бъдещия шампион Байер Леверкузен.

Резилът няма да попречи на Тухел да изведе баварците срещу Арсенал във вторник в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Директорите на клуба Макс Еберл и Кристоф Фройнд увериха, че засега треньорът остава, а отдавна беше решено, че след края на сезона той така или иначе си тръгва.

"Не съм си помислял да уволняваме Томас още сега. Невинаги проблемът е в треньора. Той със сигурност ще бъде на пейката в Лондон. Не мога да обаче категорично да отговоря дали ще остане тук до самия край на сезона", обясни спортният директор Еберл.

Срещу Хайденхайм всичко изглеждаше наред в края на първата част, когато Хари Кейн и Серж Гнабри дадоха комфортна преднина на фаворита.

Скоро след паузата обаче настъпи срив и домакините изравниха в рамките на две минути чрез Кевин Сеса (50') и Тим Клайндийнст (51').

Байерн така и не успя да си върне контрола върху срещата и в 79-ата минута допусна трети гол, дело отново на Клайндийнст.

По същото време Байер Леверкузен спечели с 1:0 срещу Унион Берлин и поведе с цели 16 т. на върха в класирането.

До края на първенството остават само 6 кръга, което означава, че "аспирините" могат да триумфират с титлата още другата седмица.

С победата си срещу Унион тимът постави нов клубен рекорд от 9 поредни шампионатни успеха.

Тимът на Чаби Алонсо все още няма загуба този сезон при 41 изиграни мача, с което пък изравни върхово постижение на Байерн.

Днес гола за успеха отбеляза Флориан Вирц от дузпа дълбоко в добавеното време на първата част.