Нюкасъл не успя да създаде сериозни проблеми на Сити

Нюкасъл не успя да създаде сериозни проблеми на Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отново се доближи на само две точки до лидера Арсенал след победата си с 2:0 над Нюкасъл на "Етихад".

Фил Фоудън и Бернардо Силва отбелязаха головете за "гражданите". На свой ред, Нюкасъл на няколко пъти застраши вратата на Едерсон, но пропуски на Калъм Уилсън, Жоелинтон и Сен-Максимен разочароваха гостуващите привърженици.

Фоудън откри резултата в 15-ата минута след великолепен индивидуален пробив. 22-годишният англичанин премина петима в черно и бяло, след което се справи и с Ник Поуп, за да се разпише за 1:0.

Крайното 2:0 оформи Бернардо Силва в 67-ата, малко след като се появи от пейката на мястото на Кевин де Бройне. С хубав удар от границата на наказателното поле ортугалецът завърши атака, тръгнала отляво и миналата през Грийлиш и Холанд.

Минути преди това "свраките" създадоха две опасни положения пред вратата на Едерсон, но спасяване на бразилеца и нескопосано отиграване на Жоелинтон предотвратиха гол във вратата на Сити.

Преди мача на Арсенал срещу Борнемут в 17:00 ч. Сити се доближи на две точки от "артилеристите" (58 срещу 60). Нюкасъл пък остава пети с 41 точки, на четири от четвъртия Тотнъм.