Отново дузпа донесе победа за Реал срещу 10 души (видео)

Нов сезон, същите стари Реал Мадрид и Серхио Рамос - голове от дузпи и късни победи Снимка: Getty Images

Реал Мадрид започна новия сезон в Ла Лига с тежко гостуване на Бетис. "Кралете" успяха да си тръгнат с победа с 3:2 от Севиля, благодарение на късен гол от дузпа на капитана Серхио Рамос.

Първият гол за кампанията на Реал отбеляза Феде Валверде, който се възползва от хубав пас от Карим Бензема. Бетис обаче отвърна и в рамките на две минути осъществи обрат.

Манди с глава засече подаване на Каналес и направи 1:1 в 35-ата минута. 120 секунди по-късно Тибо Куртоа отново трябваше да вади топката от мрежата си. Белгиецът не се намеси по най-добрия начин при удар на Уилям Карвальо в близкия му ъгъл и Бетис поведе с 2:1.

Реал изравни три минути след началото на втората част, благодарение на автогол на Емерсон. Бранителят на домакините опит да изчисти подаване на Дани Карвахал към Бензема, но вместо това заби топката в собствената си мрежа. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за засада на Бензема, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

В 64-тата минута Бетис остана с човек по-малко. Минути след като си отбеляза автогола, Емерсон получи директен червен картон за фаул срещу Лука Йович, който бе изведен от Бензема сам срещу вратаря. Реферът Сантяго Хайме разгледа ситуацията с ВАР и мисли дълго време и накрая реши да изгони бразилеца.

Останал с човек повече на терена, Реал потърси победата и я постигна. Осем минути преди края на редовното време съдията отсъди дузпа в полза на Реал за игра с ръка на Марк Бартра. Зад топката застана Рамос, който хладнокръвно изпрати топката в мрежата в стил Паненка, донасяйки трите точки за "кралете".

Това бе първи двубой за Реал през сезона, докато Бетис остава с три точки след победата с Виляреал на старта.