Поредна победа затвърди Арсенал като фаворит за четвъртото място

Поредна победа затвърди Арсенал като фаворит за четвъртото място Снимка: Getty Images

Арсенал постигна пета поредна победа в Премиър лийг с домакински успех с 2:0 над Лестър.

"Артилеристите" отново се изкачиха на четвъртата позиция в таблицата и се утвърдиха като фаворит за последното място в топ 4. Тимът на Микел Артета доказа и че е сред тимовете в най-добра форма в момента - няколко дни преди сблъсъка с Ливърпул през седмицата.

Томас Партей откри резултата в 11-тата минута с глава след ъглов удар, а през втората част Александър Лаказет вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка на Союнджу.

Арсенал събра 51 т. и е с един пункт над петия Манчестър Юнайтед, като същевременно е изиграл три мача по-малко от "червените дяволи".

По-рано днес Кай Хаверц още веднъж се превърна в герой за Челси и вкара единствения гол при домакинската победа с 1:0 над Нюкасъл.

Попадението падна минута преди края, когато Жоржиньо изведе германеца зад защитата и той не пропусна.

"Сините" са на третата позиция в първенството с 59 т., на 10 зад лидера Манчестър Сити.