ПСЖ вкара четири без Меси и Неймар

Пари Сен Жермен записа трета поредна победа в Лига 1 след 4:2 при гостуването си на Брест.

Лионел Меси и Неймар не бяха в групата на ПСЖ, както и контузеният Серхио Рамос, но на пейката беше Джанлуиджи Донарума. Парижани имаха сериозно предимство в голяма част от двубоя, но отново показаха някои колебания в защита и в края трябваше да пазят преднината си. Андер Ерера откри резултата в 23-тата минута, а Килиан Мбапе удвои аванса на гостите в 36-ата.

Малко преди почивката Франк Онора върна надеждите на Брест, но Идриса Гей се разписа в 73-тата минута. Стив Муние запази интригата до края с попадение в 85-ата. Анхел Ди Мария обаче вкара в 90-ата минута и оформи крайното 2:4.

Европейският шампион с Италия Донарума не се появи в игра и Почетино заложи на Кейлор Навас. Първи мач след Евро 2020 пък изигра Марко Верати, който бе в стартовата единайсеторка.