Разочароващо начало за Почетино в ПСЖ

Маурисио Почетино дебютира начело на Пари Сен Жермен с равенство 1:1 като гост на Сент Етиен.

Двубоят не протече никак добре шампионите и домакините стигнаха до откриване на резултата още в 19-ата минута, когато се възползваха от грешка в отбраната. Точен бе Ромен Амума. ПСЖ реагира светкавично, като изравни само две минути по-късно.

Тогава Мойзе Кийн направи 1:1, след като с удар от наказателното поле прекара топката между краката на стража на "зелените" Жеси Мулен, а в ролята на астистент влезе Марко Верати.

През втората част ПСЖ имаше по-добрите шансове, но не успя да стигне до успеха в дебюта на Почетино.

Тимът е на втората позиция във временното класиране с 36 точки, докато лидер е Олимпик Лион с 39.

"Разочарован съм, защото ние сме ПСЖ и винаги играем за победа. Все пак имахме само три дни за подготовка за този мач. Имаме доста работа за вършене в следващите седмици. 1:1 не е резултатът, който искахме, но трябва отчетем, че Сент Етиен си заслужи точката.

Доволен съм от усилията на играчите, от отношението им към работата. Като цяло оценявам представянето ни като позитивно", коментира Почетино, който не можеше да разчита в този мач на голямата звезда на парижани Неймар.