Реал Мадрид се отърва след три греди и спечели с две дузпи

Реал Мадрид се отърва след три греди и спечели с две дузпи Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се измъкна в много тежък мач и победи Реал Сосиедад като гост с 2:0.

Две дузпи, реализирани от Винисиус Жуниор и Килиан Мбапе, донесоха успеха на "кралете", а преди тях тимът се отърва в поредица от ситуации.

Сосиедад имаше редица прекрасни възможности да поведе, но нямаше късмет и в три случая уцели гредите.

Първото полувреме беше доста интересно, макар че в него голове не паднаха.

Мадридчани имаха две добри положения, при които стражът Ремиро спаси.

А Реал Сосиедад още повече съжаляваше, че не води в резултата, тъй като на два пъти нацели гредите, а имаше и още едно страхотно положение пред Тибо Куртоа.

В началото на втората част гредата спря за трети път Реал Сосиедад при чиста ситуация за Сучич.

В 57-ата минута Реал Мадрид получи дузпа за игра с ръка.

Винисиус се зае с изпълнението и реализира, макар че вратарят хвана ъгъла му.

Последва още един пропуск на домакините и в 73-тата минута "Белия балет" получи нова дузпа за закъсняло влизане срещу Винисиус.

Този път зад топката застана Килиан Мбапе и хладнокръвно вкара за 2:0.

Мадридчани заемат второ място в класирането с 11 т., колкото има и Виляреал.

Лидерът Барселона е с 12 и с мач по-малко.