Реал отново стъпи накриво, грешка на Куртоа коства победата

Реал отново стъпи накриво, грешка на Куртоа коства победата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид взе само точка от визитата си на Виляреал и стигна до само 1:1, след като допусна изравняване 15 минути преди края на мача.

Гостите поведоха още във втората минута чрез Мариано Диас. Положението бе доста спорно, тъй като преди гола страничният рефер за секунда вдигна флага, след което го свали, Дани Карвахал центрира, а Диас с глава направи 1:0.

Бранителите на Виляреал протестираха но след консултация с ВАР главният съдия зачете попадението. Страничният съдия допусна грешка и вдигна флага за засада на футболист на Реал, до когото топката така и не стигна и той не игра с нея, заради което и попадението бе зачетено.

Тимът на Зинедин Зидан бе без капитана Серхио Рамос, Карим Бензема и Каземиро, но въпреки това контролираше двубоя до началото на втората част, когато Унай Емери направи две ключови промени, пускайки в игра Первис Есупиниан и Самуел Чуквуезе.

Комбинация именно между двамата доведе до отсъждането на дузпата, от която Виляреал стигна до равенството. Есупиниан изведе добре Чуквуезе, който стигна първи до топката и бе фаулиран от Тибо Куртоа. Жерар Морено отбеляза отсъдената дузпа и по този начин донесе точката за "жълтата подводница".

Това е втори пореден мач без победа за шампиона Реал, който в предишния кръг бе победен с 4:1 от Валенсия. Равенството пък спря победния рейд на Вилярел, който бе нанизал четири поредни успеха.

"Белите" се изравниха по точки - по 17, с третия Атлетико Мадрид, а Виляреал има 19 на втората позиция, на една зад лидера Реал Сосиедад.