Рома се измъкна, Юве разочарова преди дербито

Рома се измъкна, Юве разочарова преди дербито Снимка: Getty Images

Рома постигна втора минимална победа в началото на сезона в Серия "А" и надделя с 1:0 в домакинството си на Кремонезе.

Крис Смолинг отбеляза единствения гол в двубоя в 65-ата минута и осигури на "вълците" пълен актив от точки след първите два кръга.

Лошата новина за Рома и Жозе Моуриньо е свързана с контузията на Николо Дзаниоло, който падна лошо и беше заменен принудително малко след почивката.

Така треньорът може да загуби още един важен футболист, след като Жоржиньо Вайналдум счупи крак и ще отсъства от игра няколко месеца.

В събота на Рома предстои дерби срещу Ювентус, който пък не успя да спечели втория си мач за сезона и стигна само до 0:0 в гостуването на Сампдория.

"Бианконерите" не успяха да създадат почти никакви положения и даже заслужаваха да загубят, но на два пъти гредите им помогнаха, а Душан Влахович извади късмет, че не си отбеляза автогол.

Така Юве остава с 2 т. зад Рома преди да приеме "вълците" в Торино в третия кръг.