Роналдо донесе победата на Юве след две дузпи на "Мараси"

Ювентус продължи поредицата си без загуба в Серия "А" от началото на сезона на 11 мача, печелейки с 3:1 госутването си на Дженоа на "Мараси". Второто и третото попадение за шампионите отбелязя Кристиано Роналдо от дузпи в своя мач номер 100 за "бианконерите".

След нулево първо полувреме всичко най-интересно в мача се случи след почивката. В 57-ата минута Маккени с глава изведе Дибала на добра позиция, а аржентинецът с удар по земя вкара първия си шампионатен гол през сезона. Само две минути по-късно попадение на Киеза беше отменено поради засада.

В 62-рата минута бившият играч на "бианконерите" Стураро ги наказа с воле след центриране на Лука Пелегрини.

В 65-ата Дибала отново се разписа, но голът не беше признат отново поради засада. Секунди по-късно Шчесни спаси далечен изстрел на Николо Ровела. В 72-рата минута Роналдо нанесе удар с глава от близка дистанция, но Перин успя да го избие. В 78-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Ровела срещу Куадрадо, а Роналдо я превърна в гол.

Отново португалската суперзвезда фиксира крайното 1:3 в 89-ата минута.