Роналдо отново блести с националния екип, втори разгром за Португалия

Роналдо отново блести с националния екип, втори разгром за Португалия Снимка: Getty Images

Португалия постигна втора разгромна победа в квалификациите за Евро 2024.

След като в първия си мач се наложиха с 4:0 над Лихтенщайн, този път "мореплавателите" разбиха другия аутсайдер в групата Люксембург с 6:0 като гости.

Кристиано Роналдо отново се представи силно и добави нови два гола към сметката си за националния отбор. Така суперзвездата вече има 4 гола от началото на тези квалификации.

Срещу Люксембург Португалия си реши мача още през първото полувреме.

Роналдо откри на празна врата в 9-ата минута след свалена топка с глава от Нуно Мендеш.

После Жоао Феликс и Бернардо Силва докараха резултата до 3:0 само за 18 минути игра.

В 31-вата минута Кристиано беше изведен зад защитата и с изстрел по земя отбеляза второто си попадение. През втората част голмайсторът беше заменен.

Петия гол добави Отавио в 77-ата минута. В последните минути Рафаел Леао първо изпусна дузпа, а после все пак се разписа за крайното 6:0.

Португалия води в група "J" с 6 т. от два мача, следвана от Словакия с 4 и Босна и Исландия с по 3.