Роналдо отново показа, че е много подценен плеймейкър

Ювентус напомни на съперниците си в Серия "А", че няма да се предаде без битка за Скудетото.

Отборът на Андреа Пирло взе дербито срещу Милан като гост и си тръгна от "Сан Сиро" с трите точки след успех с 3:1.

Федерико Киеза откри резултата, след като се възползва от добро отиграване на Пауло Дибала, преди да стреля ниско и силно покрай Джанлуиджи Донарумма.

Милан изравни играта и изравни чрез Давиде Калабрия, но Киеза нанесе нов удар на "росонерите" в 62-рата минута с нов брилянтен гол, за да изведе гостите напред в резултата с 2:1.

Резервът Уестън Маккени се разписа в 76-ата минута, за да подпечата победата на шампионите, а младият американски халф бе постоянна заплаха за домакините след влизането си в битката.

Неговите пробиви от дълбочина предизвикваха големи проблеми на миланистите, а в тези минути диригентската палка бе поета о Кристиано Роналдо, който раздаваше гениални пасове на съотборниците си.

Португалската суперзвезда имаше една от по-тихите си вечери на "Сан Сиро", но въпреки това блесна със страхотно подаване към Маккени, който обаче не успя да вкара.

Отново Роналдо показа, че е много повече от просто голмайстор.

Въпреки че не е съвсем плеймейкърът, какъвто е Лионел Меси, португалецът е подавач на топката от световна класа и неговите асистенции през цялата кариера говорят сами по себе си.

Според Transfermarkt, 35-годишният играч е изработил за съотборниците си 224 попадения в своите 866 мача на клубно ниво. Средно по една асистенция на всеки 3,86 мача.

Роналдо всъщност води в класацията по асистенции в Шампионската лига за всички времена с 47 в 174-те си участия в най-престижния турни, които навъртя през годините.

Португалецът наистина е съвършен футболист и единствената причина, поради която способността му да играе като плеймейкър се омаловажава, е поради манията му да вкарва голове.

Ако той притежаваше по-безкористно отношение като Меси, творчеството му щеше да бъде възхвалявано по начин, подобен на този на аржентинския му съперник.