Роналдо продължи с големите постижения при разгром на Ювентус

Роналдо продължи с големите постижения при разгром на Ювентус Снимка: Getty Images

Суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо отново не пропусна да се разпише при поредната победа на тима - 4:0 над Лече у дома в 29-ия кръг на Серия А.

35-годишният португалец за пореден път вкара от дузпа и отчете още едно голямо постижение за статистиката - той наказа 20-и различен тим в калчото и не се е разписвал единствено срещу Киево през миналия сезон. Тогава той изпусна от бялата точка, а Киево изпадна в Серия Б.

През настоящия сезон Роналдо има вече 35 мача за торинци във всички турнири, в които натрупа 26 гола и 4 асистенции.

Снощи Юве беше улеснен срещу Лече от 31-ата минута нататък, когато игра с човек повече заради директен червен картон на Фабио Лусиони.

Всички голове паднаха през второто полувреме, като освен Роналдо се разписаха Пауло Дибала, Гонсало Игуаин и Матайс де Лихт.

В класирането Ювентус поведе със 7 точки пред втория Лацио, който тази вечер се изправя срещу Фиорентина.