Руснак с един от пропуските на сезона: На два пъти не успя на празна врата, а при третия би във вратаря (видео)

Зенит разби ЦСКА Москва в най-очаквания мач от 23-ия кръг на руската Премиер лига.

Домакините вкараха два бързи гола и поведоха с 2:0 още до деветата минута, благодарение на попадения на бившия защитник на Челси Бранислав Иванович и бившия играч на Барселона Малколм.

По-късно през първото полувреме дойде и големият пропуск за столичани, с който ЦСКА можеше да намали резултата и, може би, да се опита да измъкне нещо от сблъсъка.

След мощен удар от дистанция на Иван Обляков в 39-ата минута топката срещна напречната греда, след което опадна във Фьодор Чалов, който се оказа пред напълно празна врата. Деветката на ЦСКА обаче на два пъти не успя да уцели топката, след което я отигра толкова нескопосано, че я прати право в ръцете на вратаря Лунев.

Един от пропуските на сезона и, със сигурност, най-големият, който сме виждали след подновяването на първенствата след паузата (след 2:57 във видеото).

Впоследствие Зенит вкара още два гола - в добавеното време на първото, след което и в това на второто полувреме. Малколм направи резултата класически в заключителните секунди на първата част, след което резервата Себастиан Дриуси оформи крайното 4:0 в четвъртата минута на добавеното време.

Гостите от ЦСКА завършиха двубоя в намален състав, след като Вадим Карпов бе изгонен с директен червен картон за умишлено задържане срещу Дзюба, който се откъсваше сам срещу вратаря.

Зенит е на крачка от втора поредна титла и общо шеста в историята на клуба, след като води с 12 точки пред втория Локомотив Москва, който е и с мач по-малко, седем кръга преди края на шампионата.