С голове на защитници Интер преодоля Лацио и си върна лидерството

С голове на защитници Интер преодоля Лацио и си върна лидерството Снимка: Getty Images

Интер си върна лидерската позиция в Серия "А" след важна победа с 2:1 в дербито с Лацио на "Джузепе Меаца".

Така "нерадзурите" успяха да надделеят над единствения тим, който успя да ги победи до момента в кампанията, а треньорът им Симоне Индзаги записа първа победа над бившия си отбор.

В 17-ата минута Лаутаро Мартинес вкара топката във вратата, но след сериозно закъснение голът беше отменен заради засада.

Все пак Интер продължи да играе по-добре и след половин час игра заслужено поведе с хубав удар отдалеч на Алесандро Бастони.

Пет минути по-късно обаче защитниците на "нерадзурите" заспаха при едно балонно подаване и оставиха Чиро Имобиле зад гърба си, а той се промъкна и изпревари Ханданович, за да отбележи 15-ия си гол за сезона - 1:1.

През втората част Милан Шкриняр изведе Интер напред с глава след центриране на Бастони отляво и този гол се оказа и победен.

По-късно попадение на Имобиле не беше зачетено заради засада и с това опитите на Лацио да открадне нещо приключиха.

Интер отново е първи в класирането с 49 т. и с мач по-малко от втория Милан (48).

Лацио остава на осмата позиция с 32 т., колкото имат и Рома и Фиорентина.