Сака доближи Арсенал до мечтаното завръщане в Шампионската лига

Сака доближи Арсенал до мечтаното завръщане в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Арсенал грабна много важна победа с 1:0 в гостуването на Астън Вила и се утвърди на четвъртото място в таблицата.

Талисманът на тима Букайо Сака още веднъж през този сезон стана герой с победния си гол в 30-ата минута.

Тогава той отправи изстрел през куп от играчи, а Емилиано Мартинес късно видя топката и не успя да реагира навреме.

"Артилеристите" показаха стабилна игра и отлична организация, за да запазят резултата до края и да вземат трите точки.

Арсенал е четвърти с 54 т. и вече има 4 преднина пред петия Манчестър Юнайтед, като все още е изиграл един мач по-малко.

Тимът на Микел Артета е фаворит за последното място в топ 4, което ще върне Арсенал в Шампионската лига след 5-годишно отсъствие от турнира.