Със съдията и характер Байерн обърна Дортмунд от 0:2

След два гола на Ерлинг Хааланд преди да са изтекли и 10 минути Борусия Дортмунд поведе с 2:0 като гост на Байерн Мюнхен в голямото дерби от кръга в Бундеслигата. С помощта на съдията и характера си обаче европейските шампиони обърнаха до 4:2, като последните им две попадения паднаха в самия край - в 88-ата и 90-ата минути.

С хеттрик се отличи Роберт Левандовски, а гостите имаха много претенции относно съдийството през целия двубой. Преди третия гол на баварците имаше явно нарушение срещу Емре Джан, но реферът не обърна внимание на протестите на играчите в жълто и на тези от резервната им скамейка. Дортмунд като че ли бе лишен и от правото да изпълни дузпа.

Във 2-рата минута Хааланд стреля извън наказателното поле, но топката мина през краката на Жером Боатенг и след лек рикошет стана неуловима за Мануел Нойер.

В 9-ата минута контраатака на гостите завръши с второ попадение, което пак беше реализирано от норвежеца. Този път той вкара на празна врата след подаване на Азар.

В 25-ата Сане асистира на Левандовски и полякът намали.

Играчите на Ханзи Флик продължиха да доминират и заслужено стигнаха до изравняване. В 44-тата минута Коман беше фаулиран в наказателното поле от Махмуд Дахуд и Левандовски вкара отсъдения наказателен удар - 2:2.

Две минути преди края Горетцка се разписа за 3:2, но гостите протестираха, защото секунди преди това тяхна атака беше спряна - според тях с нарушение срещу Джан. Реферът Марко Фритц обаче не уважи жалбите на играчите в жълто-черно.

Веднага след това Левандовски се разписа още веднъж, оформяйки крайното 4:2.

Байерн събра 55 точки и отново си върна първото място, което бе отстъпил за няколко часа на РБ Лайпциг, който е с 53.