Шедьовър на Валверде и бразилска самба донесоха обрат за Реал на "Бернабеу"

Шедьовър на Валверде и бразилска самба донесоха обрат за Реал на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид трябваше да прави обрат срещу Майорка у дома, за да стигне до победата с 4:1 и трите точки.

Ведат Муриджи даде аванс на гостите в 35-ата минута, засичайки с глава на Лий Кан-Ин, но точно преди почивката Реал изравни.

Феде Валверде пое топката в своята половина и пробяга с нея над 40 метра, преди да я запрати неспасяемо в горния десен ъгъл на Райкович.

В 72-рата Винисиус направи пълен обрат с технично изпълнение. Бразилецът бе изведен по фантастичен начин от сънародника си Родриго и с едно докосване с външната част на обувката плъзна топката по диагонала в мрежата.

Родриго вкара 3:1. 21-годишният бразилец мина като на слалом през трима-четирима играчи на Майорка, след което матира и вратаря. А крайното 4:1 оформи Антонио Рюдигер с удар отблизо след центриране от фаул.

Победата задържа Реал на върха с пълен актив от 15 точки след първите пет кръга, с две повече от Барселона. Майорка е с пет на 13-ата позиция.