Сити прекърши надеждите на Челси и засили устрема си към титлата

Сити прекърши надеждите на Челси и засили устрема си към титлата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити продължи похода си към втора поредна титла във Висшата лига с успех с 1:0 в директния сблъсък срещу втория в класирането Челси.

Класен гол на Кевин де Бройне в 70-ата минута донесе трите точки на "гражданите" на "Етихад" и направи разликата между тях и днешния им съперник цели 13 пункта.

Това беше 12-та поредна победа в първенството за играчите на Пеп Гуардиола.

Изглежда, че Ливърпул остава единственият реален преследвач, който може да застраши шампионския трофей на Сити. Отборът на Юрген Клоп изостава с 14 т. от първенеца, но има и два мача по-малко.

Днес в Манчестър двата тима започнаха във високо темпо, но чистите положения липсваха.

Към края на полувремето грешка на Ковачич даде възможност на Джак Грийлиш, но Кепа излезе и го блокира.

През втората част и двата тима си размениха ситуации, като първо Сити поиска дузпа за нарушение срещу Стърлинг, а после Ромелу Лукаку се оказа на страхотна позиция, но Едерсон го отказа с ключово спасяване.

Това беше и първият удар на гостите към вратата на противника.

В 70-ата минута Де Бройне преодоля Канте, проби през центъра и с много добре насочен удар в далечния ъгъл препарира Кепа за 1:0.

Историята на Висшата лига показва, че никой лидер в класирането не е губил титлата при 13 т. преднина над втория 16 кръга преди края.