Сити продължи терора над Челси и за Купата на Англия

Сити продължи терора над Челси и за Купата на Англия Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби Челси с 4:0 на "Етихад" и отстрани съперника от турнира за Купата на Англия.

Тимът на Пеп Гуардиола нямаше никакви проблеми тази вечер и постигна трета победа над този съперник през последните месеци - след 1:0 преди няколко дни за първенството и 2:0 през ноември за Карабао къп.

Още до 38-ата минута Сити наниза три гола и реши мача, който впоследствие просто се доиграваше.

Рияд Марез откри от пряк свободен удар, после Хулиан Алварес удвои от дузпа за игра с ръка на Кай Хаверц.

Фил Фодън покачи на 3:0 след блестяща бърза комбинация, а Челси нямаше с какво да отговори и показа, че затъва във все по-голяма криза.

7 минути преди края Кулибали също направи дузпа и този път от бялата точка се разписа Марез.