След Тотнъм и Ливърпул направи неочаквана издънка

След Тотнъм и Ливърпул направи неочаквана издънка Снимка: Getty Images

Ливърпул пропусна златна възможност да оглави еднолично класирането във Висшата лига на Англия. "Червените" обаче остават втори с по-лоша голова разлика от Тотнъм, след като завършиха 1:1 при гостуването си на Фулъм. По-рано в неделя "шпорите" приключиха при същия резултат на гости на Кристъл Палас.

Фулъм изигра страхотен мач и можеше да вземе и повече от "хикс", но пропусна доста изгодни положения пред вратата на Алисон. Даже десетина минути преди края на редовното време мърсисайдци губеха, но се добраха до точката след гол на Мохамед Салах от дузпа.

Първата част бе изцяло в полза на Фулъм и трудно можеше да се каже кой е шампионът и кой е новакът в Премиършип.

След няколко добри ситуации "котиджърс" поведе. В 25-ата минута Боби Де Кордова-Рийд откри резултата със страхотен удар от границата на наказателното поле. Защитата на гостите на няколко пъти не успяваше да се справя с атаките на съперника и трябваше да си понесе последствията.

Постепенно Ливърпул пое инициативата в края на полувремето, но натискът не доведе до изравняване.

След час игра мърсисайдци стигнаха до най-доброто си положение. Фирмино изведе Хендерсън сред купа от играчи. Капитанът на гостите бе на идеална позиция в наказателното поле, но вратарят на Фулъм направи блестящо спасяване.

Тимът на Клоп все пак успя да стигне до изравняване в 79-ата минута. След удар от фаул на Вайналдум топката се удар в ръка на бранител на домакините и съдията отсъди дузпа, а Салах бе точен от бялата точка. Египтянинът стреля много близо до вратаря и Ареола докосна топката, но не успя да спре влизането ѝ в мрежата.

Клоп пусна Ориги на мястото на Салах в търсене на трите точки, но Фулъм удържа натиска, който бе доста хаотичен.