Страхотен Атлетико записа седма поредна победа в Ла Лига

Атлетико Мадрид записа седма поредна победа в първенството и продължава да крачи уверено към титлата Примера. "Дюшекчиите" надиграха Валенсия с 3:1 у дома в двубой от 20-ия кръг. Така Атлети събра 47 точки и води със 7 пред втория Реал Мадрид, като има и мач по-малко.

Попадението за "прилепите" отбеляза сръбския полузащитник Урош Рачич в 12-ата минута. В 23-ата минута Жоао Феликс изравни. Алетико поведе 54-тата минута чрез Луис Суарес, който се разписа с удар с левия крак. В 72-рата минута Анхел Кореа предреши изхода на мача в полза на Атлетико, след като направи 3:1 и оформи крайния резултат.

За последно Атлетико загуби точки на 12 декември, когато отстъпи с 0:2 в дербито с Реал.

В следващия кръг тимът на Диего Симеоне гостува на Кадис.