Странен състав на Италия спря Германия в Болоня

Странен състав на Италия спря Германия в Болоня Снимка: Getty Images

Италия и Германия завършиха 1:1 в Болоня в първия си мач от група 3 на Лига А в Лигата на нациите.

Съперниците си размениха два бързи гола след почивката и завършиха при заслужено равенство, а вероятно по-доволни ще са домакините - които бяха в доста експериментален състав, но не се дадоха на по-опитния противник.

"Адзурите" започнаха малко колебливо, но постепенно влязоха в двубоя.

След няколко обещаващи атаки на германците, Италия удари греда в 34-тата минута чрез централния нападател в този мач Джанлука Скамака.

Малко по-късно Серж Гнабри изпусна за гостите.

"Скуадрата" откри в 72-рата минута, когато 18-годишната резерва Уилфред Гнонто проби отдясно и сложи топката на крака на Лоренцо Пелегрини, а играчът на Рома отблизо засече за 1:0.

Само две минути по-късно Йошуа Кимих изравни с хубав удар, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле и отскочила топка.

Малко след това Кимих получи нов шанс да стреля, но този път Донарума спаси.

Така след първите мачове в тази група, Унгария е изненадващо начело в класирането, след като победи Англия по-рано днес.