Суарес донесе нова победа и Атлетико се откъсна пред Барса

Суарес донесе нова победа и Атлетико се откъсна пред Барса Снимка: Getty Images

Лидерът в испанското първенство Атлетико Мадрид постигна много важна домакинска победа с 2:1 в отложения мач срещу Атлетик Билбао.

Играчите на Диего Симеоне направиха пълен обрат, след като Икер Муниаин откри за Билбао в 21-вата минута, но в добавеното време на първата част Маркос Йоренте изравни с глава.

6 минути след подновяването на играта Луис Суарес си спечели дузпа и сам я реализира за 2:1, а до края Атлетико удържа резултата непроменен.

Уругвайският голмайстор вече има 18 гола от началото на сезона в Ла Лига, с които е донесъл 15 т. на своя тим.

В класирането Атлетико води с 62 т. пред Барселона с 56 и Реал Мадрид с 54.

Битката за титлата остава отворена, тъй като до края има още 12 кръга.