Тотнъм изоставаше цял мач, но отстрани Челси с дузпи

Тотнъм изоставаше цял мач, но отстрани Челси с дузпи Снимка: Getty Images

Тотнъм отстрани Челси в четвъртия кръг на Карабао къп след драма с дузпи в лондонското дерби на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".

Редовното време завърши 1:1, а "шпорите" надделяха с 5:4 при изпълненията от бялата точка след фатален пропуск на Мейсън Маунт.

И двата тима бяха направили сериозни ротации в съставите си, като Жозе Моуриньо излезе без типичен централен нападател, за да даде почивка на Хари Кейн.

Челси започна по-силно и в 19-ата минута откри с първия гол на Тимо Вернер с фланелката на клуба.

Аспиликуета финтира дебютанта Серхио Регилон и центрира отдясно, а топката стигна до Вернер, който от границата на пеналта порази левия ъгъл за 1:0.

Спърс изиграха далеч по-силно второ полувреме и организираха редица опасни атаки, а дебютантът на вратата на Челси Едуард Менди спаси изстрел отблизо на Регилон.

Срещата навлезе в последната си фаза, но Тотнъм не се отказа и в 83-ата минута стигна до изравняване.

Тогава едно центриране на Регилон стигна до Ерик Ламела, който си спря топката и от няколко метра не пропусна за 1:1.

В турнира директно се преминава към изпълнение на дузпи при равенство в редовното време и така двата тима се заеха с изпълненията от бялата точка.

Те бяха безупречни при първите си 9 удара от 11-те метра и не дадоха шанс на вратарите.

Десетата дузпа обаче беше изпусната от Мейсън Маунт, който изобщо не уцели вратата и така изпрати Тотнъм в следващата фаза.